Kore Hikayeleri
Kore Hikayeleri
Kore Hikayeleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kül Kedisi

YazarMesaj
Cassie
Admin & Yazar & Okur
Cassie

Kül Kedisi Empty
MesajKonu: Kül Kedisi   Kül Kedisi Icon_minitimeCuma Şub. 04, 2011 12:47 am

KÜL KEDİSİ

Kül kedisi: sevim Very Happy

Peri: merve.

Perens: Kyuhyun

Anne: büşra

Kral: donghae

üvey kardeşler Very Happy :holly, feyza

Yardımcı karakterler: tae woong, hong gi,

sevimin annesi ölünce babası başka bir kadınla evlendi (büşra). Bu kadın çok katı kalpli ve mervenin üvey, onun kendi kızlarının her dediğini yapan bir anneydi..

sevimin babasıda ölünce üvey annesi ona çok kötü davranmaya başladı ki zaten hep öyle davranıyordu. sevime her işlerini yaptırıyorlardı. Ve ona ‘’kül kedisi’’ diyorlardı.. kardeşlerininde o cadı annesinden kalır bir yanı yoktu onları o hale getirende o kadındı. Kadın sevimin babasıylada parası olduğu için evlenmişti zaten.. sevim onlara mecburen katlanıyordu..

Cadı kadın herzamanki gibi iş vermek için sevimi yanına çağırdı.

Büşra: kül kedisi.!!

sevim: efendim annecim.

Büşra: şu çamaşırları yıka çabuk, sonra şu elbiseleri ütüle, ayakkabıları parlat,tokaları hazırla..

sevim: tabi annecim ama hayrola bişeymi var.? Nie bunları hazırlıyorum.?

Büşra: sanane be.! Karışma her şeye..

sevim: özür dilerim annecim.

Büşra: neyse çok merak ettiysen söyliyim. Davetiye geldi saraydan prens kendine eş arıyormuş bir balo varmış.bütün soylu aileleri çağırmışlar tabi bizde gidiyoruz.

Kızlarımın çook güzel olması lazım oyüzden işini güzel yap.!!

sevim:anne.. işlerimi bitirirsem bende gelebilirmiyim.

Büşra: hah senin ne haddine be.! Napıcaksın orada ne giyiceksin.?

sevim: ablamın elbisesini giyerim ltfen anne ltfen yalvarırımm.

Kötü kadının aklına bi muzrlık gelmiştir.

Büşra: tamam ama bir şartım var..

sevim: ne istersen yaparım annecim.

Büşra: bütün ev işlerini yapıcaksın tam saati saatine tabi bizide hazırlicaksın sende hazırlanıcaksın tamammı.?

Tabiki bunları söylerken yetiştiremiceğini biliyordu. Muzipçe gülümseyp içeri saçlarını hazırlamaya gitti.

Saat 7 olduğunda sevim herşeyi bitirmişti. Sevinçli bir şekilde üvey annesinin yanına gitti.

Sevim: anne işleri bitirdim.

Gerçektende bitirmişti ama büşra bitiremeyeceğini düşünüyordu partiye onnla gelip rezil olmak istemiyordu.

Büşra: hah bak bir şeyi unutmuşum şu (fasulye,taş,pirinç herneyse unuttum) ayıklicaksın ama bir tane bile görürsem baloya gelemezsin. Dedi bu sefer yapamicağını biliyodu.

Sevim üzülerek başını eğdi çünkü oda yetiştiremeyeceğini biliyodu. Aniden bir ışık geldi ve pencereden bir sürü güvercin herbiri bir tane olmak üzere alıp atıyorlard sonunda bir tane bile taş kalmamıştı ve kül kedisi annesini çağırdı.

Sevim: anne bak hepsini temizledim.

Büşra yine sinrlendi ve aklına bir şey geldi. Bir taşı çaktırmadan alıp tabağa attı.

Büşra: bir tane bile kaldıysa götürmem dedim ona göre.! Hahh al işte bitane kalmış burda.

Sevim: amaa nasıl olur daha demin yoktu anne ltfen bir taneden bişey olmaz bnde geliyim..

Büşra: olmaz dedim sana temizleseydin hepsini bnane.! Çekil önümden arabamız geldi biz gidiyoruz. Hadi kızlar düşün önüme.. dedi ve kapıyı suratına kapatıp baloya gittiler.

Kül kedisi hıçkıra hıçkıra ağlıyordu. Biraz önceki ışığı gördü yine ve kafasına kaldırıp baktı ve şaşkınlıkla

Sevim: se..sende kimsin.?

Peri-merve: ben senin iyilik perinim tatlımm. O baloya gitmeyi çokmu istiyorsun.?

Sevim:ee..evet.

merve: ozamn bana hemen fare balkabağı ve kedi getr (bunlarmıydı tam hatırlamıyorum ama) getirdikleriyle araba asker yapmıştı peri ve.

Merve: artık hazırsın..

Sevim:şeyy bu kıyafetlemi gidicem.?

Merve: ah özür dlerim tatlım yaşlılık Very Happy unuttum birden tabiki böyle gtmiceksin.. J

Ve sevimi muhteşem bir şekilde hazırlar gerçektende çook gzel olmuştur. Peri defalarca tşk eder.

Merve: yalnız saat 12 olmadan eve glmek zorundasın 12 den sonra herşey eski haline dönüşecek. Sevim onaylayıp arabaya atladı ve saraya geldi herkez ona şaşkın gözlerle bakıyordu kızlar kıskanç erkekler ise dans etmek için peşinde koşuyordu Very Happy

Prens onu gördü ve dili tutuldu adeta ilk görüşte aşık olmuştu. Ve hemen onunla dans etmek istedi sevim zatn prensi seviyordu ve teklifi kabul etti. Saatlerce dakikalarca dans ettiler sevimin aklına saat geldi ve saate baktığında 12 ye 5 vardı koşarak oradan kaçmalıydı koşarken ayakkabısını düşürdü ve eski haline dönüştü herşey. Prens ayakkabıyı aldı ve sakladı. Balo bitmişti ve üvey anne ve kardeşleride eve geldi herkez o gizemli güzelden bahsediyordu. O gece Külkedisi uyuyana kadar ağlamış. Hayatının bir daha asla o geceki kadar harika olamayacağını düşünüyormuş.

Ama bu doğru değilmiş. Ayakkabının diğer tekini sarayın merdivenlerinde bulmuşlar. Ertesi sabah Prens ev ev dolaşıp ayakkabıyı tek tek bütün genç kızlara denetmiş. “Bu ayakkabının dün gece karşılaştığım güzel sahibini bulamazsam yaşayamam,” demiş.

Derken Külkedisi’nin evine gelmiş. Üvey kardeşleri ayakkabıyı denemişler. Olmamış. Ayaklarına girmemiş bile.

Prens çok üzgünmüş, çünkü uğramadığı sadece birkaç ev kalmış. Tam oradan ayrılacakken evin hizmetçisi dikkatini çekmiş.

Kyuhyun:“Hanımefendi,” demiş Prens Külkedisi’ne, “bir de siz deneseniz?”

“O mu deneyecek? Ne münasebet!” diye haykırmış üvey kardeşler.

Fakat Prens ısrar etmiş. Külkedisi’nin ne kadar güzel bir kız olduğu gözünden kaçmamış. Tabii ayakkabı Külkedisi’nin ayağına kalıp gibi oturmuş. Prens diz çöküp Külkedisi’ne evlenme teklif ederken iki üvey kardeşe de öfke ve kıskançlıkla olanları seyretmek kalmış. Külkedisi Prens’in teklifini tabii ki kabul etmiş. Külkedisi üvey annesinin ve kardeşlerinin ondan defalarca özür dileyip affetmesini istediği sürece dayanamayıp onları affetmiş ve kralın iki oğlu daha olduğunu öğrenmişler (tae woong, hong gi,)

fakat kül kedisinden artık özür dilekdkleri için onlara yan gözle bile bakmamışlardı. Bir gün birbrlerini görüp prens olduklarını bilmedikleri halde aşık olmuşlarve evlenmeye karar vermişler hatta kül kedisiyle aynı gün evlenecekmişler. Derken bir söylentide kralın büşrayı sevdiği örenilmiş ve onlarda evlenmeye karar vermişler. 4 düğün birden yapmışlar ve hepsi balayına gitmişş Very Happy

sevim, kyuhyun ilk gece x) yanlış anlamayın.. xDJ

sevim: artık gelinliğimi çıkarmak istiyorum ben amaa..

kyuhyun: onu ben çıkarsam çok daha iyi olacak bnce Very Happy

sevim: …….

gerisine karışmıyorum ölee devam etti iştee Very Happy

le hongi holly.. Mutlu bir gece geçirdiler Very Happy ve holly hamile olduğunu öğrendii..

tae woong, feyza.. hahah ikiside fazla hızlı çıktı Very Happy

donghae, büşra Very Happy çokta yaşlı diiller aslında Very Happy

ve hepsi mutlu mesut yaşadılarr Very Happy

okadar saçma oldukiii biliyorum. Konu yoktu bde gece yarısı uykulu uykulu ancak bu çıktı özürdilerim.. =) vede diğer karakterleri pek kullanamadığım içinde üzgünüm amaa en yakın zamanda uğraşıp mümkünse gündüz bir hikaye yazıp sizide dahil edebilirimm Very Happy

okadar iyidir iyidir dediniz ama boşuna.. Very Happy Anlatım bozukluğuda yapmışım xD

Kül Kedisi
1 sayfadaki 1 sayfası